Білозерська міська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Пропонуємо ознайомитись із онлайн-курсом "Єдина Україна: становлення національної ідентичності".

Дата: 12.01.2024 14:38
Кількість переглядів: 37

До відома громади. 
Пропонуємо ознайомитись із онлайн-курсом "Єдина Україна: становлення національної ідентичності". 
Він спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності у населення, підвищення рівня знань про історію боротьби за незалежність України, волонтерські рухи, поглиблення знань з новітньої історії України - її європейський вибір. Зареєструватись на курс можна за посиланням https://courses.zrozumilo.in.ua/courses/course-v1:eef+EEF-046+Nov2023/abou

Зрозуміло! Home Page

Фото без опису

Єдина Україна: становлення національної ідентичності

ENROLL NOW

Курс, спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності, поглиблення знань із новітньої історії України та розвиток волонтерських рухів.


В умовах повномасштабної війни, коли на окупованій території провадять цілеспрямовану політику знищення усього українського через формальну, неформальну та інформальну освіту, важливим є збереження української національної та громадянської ідентичності, консолідації суспільства навколо суспільно-державних цінностей.

Сьогодні сталий зв’язок громадян України зі співгромадянами на тимчасово окупованій території, а особливо – з дітьми та молоддю, забезпечується насамперед вчителями, батьками, волонтерами, які працюють у школах, закладах позашкільної освіти, волонтерських та молодіжних центрах, центрах ВПО, використовуючи й український освітній контент.

Цей курс спрямований на формування української національної та громадянської ідентичності у населення, підвищення рівня знань про історію боротьби за незалежність України, волонтерські рухи, поглиблення знань з новітньої історії України – її європейський вибір.

Для кого цей курс?

Курс створений для вчителів з історії, фахівців із виховної роботи, громадських та волонтерських організацій, які залучені до реалізації проєктів у сфері національно-патріотичного виховання.

Він стане у пригоді й тим, хто хоче підвищити власний рівень знань про історію України, поглибити власні знання з новітньої історії, сучасних процесів державотворення та розвитку українського громадянського суспільства.

Слухачі курсу дізнаються про:

  • становлення української національної ідентичності через подолання російських міфів;
  • подолання байдужості, меншовартості;
  • формування активної громадянської позиції;
  • українське волонтерство.

Структура курсу

Онлайн-курс складається з восьми лекцій:

  • Україна: війна в Європі
  • Декомунізація та деколонізація: чому це важливо?
  • Громадянська ідентичність: подолання байдужості й меншовартості, формування активної громадянської позиції
  • Голодомор в Україні. Соціокультурні виміри
  • Українська національна ідентичність і подолання російських міфів
  • Політичні маніпуляції: як розпізнати і що їм протиставити?
  • Методика національно-патріотичного виховання
  • Українське волонтерство: еволюція феномену

Слухачі, які успішно опанують курс та отримають сертифікат про його завершення, одержать 0,2 кредиту ЄКТС.

Онлайн-курс розроблений у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України у межах Програми «Спільнодія», яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Українським незалежним центром політичних досліджень і ГО «Разом проти корупції» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Прямуємо Разом Фонд Східна Європа Міністерство молоді і спорту Спільнодія




 

Ведуча курсу

Марічка Падалко

Марічка Падалко

Українська телеведуча, ведуча ТСН на телеканалі «1+1»



 

Експерти/-ки-розробники/-ці:

Оксана Тарапон

Оксана Тарапон

Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Університету Григорія Сковороди в Переяславі, членкиня Національної спілки краєзнавців України, авторка 135 наукових праць


 

Руслана Потапенко

Руслана Потапенко

Докторка філософії, доцентка кафедри історії і культури України та спеціальних історичних дисциплін Університету Григорія Сковороди в Переяславі, членкиня Національної спілки краєзнавців України, авторка понад 20 наукових праць

Леся Коцур

Леся Коцур

Кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політології Університету Григорія Сковороди в Переяславі, членкиня Національної спілки краєзнавців України, авторка понад 50 наукових публікацій, присвячених проблемам громадсько-політичної діяльності національних меншин у незалежній Україні.



 

Микола Бігус

Микола Бігус

Пластун, експерт з національно-патріотичного виховання. Член Головного штабу гри «Джура», головний тренер «Школи виховників Джур», організатор більше 30 всеукраїнських та місцевих наметових таборів, змагань, мандрівництва. Автор методичних праць на тему національно-патріотичного виховання, зокрема «Напрямні з організації та проведення пластових таборів», «Пластові теренові ігри». Співавтор видань «Посібник організатору та інструктору військово-патріотичного виховання», «Напрямні з організації вишколів УПЮ Пласту»

Лариса Бондарук

Лариса Бондарук

Кандидатка історичних наук, головна спеціалістка Західного відділу Українського інституту національної пам’яті. Авторка книги «Прямостояння. Українці в особливих таборах ГУЛАГу». Розробниця численних історичних інтерактивних виставок

Андрій Климчук

Андрій Климчук

Експерт з комунікацій Українського кризового медіа-центру

 

For partnership proposals, please contact info@zrozumilo.in.ua

Address for questions to technical support support@zrozumilo.in.ua

Follow the platform's news and join our communities:

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Powered by Open edX

organization logo


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора