Особливості водопостачання в період воєнного стану
В період воєнного часу забезпечення населення якісною питною водою є важливим фактором в збереженні здоров’я людини.
Місто Добропілля забезпечується питною водою КП «Компанія «Вода Донбасу» з свердловин с. Золотий Колодязь та с.Ганнівка. Для того, щоб в достатній кількості забезпечити водою мешканців міста Добропілля в цілому необхідно як мінімум 10 тис. м.куб. води, але дебіт свердловин в 2 рази менше необхідного. Тому подача води здійснюється за графіком в ранкові та вечірні часи.
Крім того в місті облаштовані альтернативні джерела водопостачання, які розташовані по вулицях Фестивальна, Першотравнева та проспекту Перемоги. Згідно лабораторних досліджень, які проводить Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ України», ця вода є небезпечною в епідемічному та тосикологічному відношенні.
Місто Білицьке забезпечується водою з свердловини шахти «Білицька».
Місто Білозерське - з свердловини села Золотий Колодязь, яка належала заводу «Золотий Колодязь».
Вся вода контролюється лабораторією КП «Компанія «Вода Донбасу» як по мікробіологічним так і по фізико-хімічним показникам та є безпечною епідемічному та токсикологічному плані.
Відхилення від нормативів відмічаються тільки по жорсткості, сульфатам та хлоридам, що впливає тільки на збільшення використання миючих засобів, та при кип’ятінні утворюється осад.
В сільській місцевості Криворізької, Шахівської громад та частини Добропільської громади водою населення забезпечується з водогінних мереж, які належать територіальним громадам та колодязів загального користування.
Велику турботу викликає якість води в громадьських колодязях, де фіксуються відхилення по фізико-хімічним та мікробіологічним показникам. Вміст нітратів може пепревищувати допустимі рівні у 5 – 7 разів, що дуже небезпечно при її вживанні, особливо для малюків та немовлят, також періодично фіксується ріст загальних колі форм, що є небезпечним при вживанні води без кип'ятіння.
Слід відмітити, що згідно лабораторних досліджень, проведених Добропільською філією ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ України», вода водогінних мереж в сільській місцевості не знезаражується, або знезаражується недостатньо, що є небезпечно в епідемічному відношенні.
За результатами лабораторних досліджень, на адресу власників водогінних мереж надіслаються пропозиції по усуненню порушень.
Щоб попередити зараження через воду, необхідно дотримуватися певних правил:
- для пиття використовувати тільки кип’ячену або бутильовану воду;
- не пити воду з випадкових джерел;
- при заміських прогулянках мати з собою достатній індивідуальний запас питної води;
- воду для приготування їжі і господарських потреб брати тільки з перевірених джерел;
- не пити воду з водопроводу, призначеного для технічних цілей;
- кип’ятити воду, взяту з відкритої водойми для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду (хвороботворні мікроорганізми здатні протягом місяця і навіть більш жити і розмножуватися у воді);
-купатися тільки в спеціально відведених місцях.
Покровське районне управління
ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області