Білозерська міська військова адміністрація
Донецька область, Покровський район

Особливості водопостачання в період воєнного стану

Дата: 17.02.2025 11:55
Кількість переглядів: 74

В період воєнного часу забезпечення населення якісною питною водою є важливим фактором            в збереженні здоровя людини.

    Місто Добропілля забезпечується питною водою КП «Компанія «Вода Донбасу» з свердловин     с. Золотий Колодязь та с.Ганнівка. Для того, щоб в достатній кількості забезпечити  водою мешканців міста Добропілля в цілому необхідно як мінімум 10 тис. м.куб. води, але дебіт свердловин в 2 рази   менше необхідного. Тому подача води здійснюється за графіком в ранкові та вечірні часи.

    Крім того в місті облаштовані альтернативні джерела водопостачання, які розташовані по вулицях Фестивальна, Першотравнева та проспекту Перемоги. Згідно лабораторних досліджень, які проводить Добропільська філія ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ України», ця вода є небезпечною               в епідемічному та тосикологічному відношенні.

      Місто Білицьке забезпечується водою з свердловини шахти «Білицька».

   Місто Білозерське - з свердловини села  Золотий Колодязь, яка належала заводу «Золотий Колодязь».

  Вся вода контролюється лабораторією КП «Компанія «Вода Донбасу» як по мікробіологічним так   і по фізико-хімічним показникам та є безпечною епідемічному та токсикологічному плані.

      Відхилення від нормативів відмічаються тільки по жорсткості, сульфатам та хлоридам, що впливає тільки на збільшення використання миючих засобів, та при кип’ятінні утворюється осад.

    В сільській місцевості Криворізької, Шахівської громад та частини Добропільської громади водою населення забезпечується з водогінних мереж, які належать територіальним громадам                 та колодязів загального користування.

Велику турботу викликає якість води в громадьських колодязях,  де фіксуються відхилення по фізико-хімічним та мікробіологічним показникам. Вміст нітратів може пепревищувати допустимі рівні у 5 – 7 разів, що дуже небезпечно при її вживанні, особливо для малюків та немовлят, також періодично фіксується  ріст загальних колі форм, що є небезпечним при вживанні води без кип'ятіння.

Слід відмітити, що згідно лабораторних досліджень, проведених Добропільською філією ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ України», вода водогінних мереж в сільській місцевості                                    не знезаражується, або знезаражується недостатньо, що є небезпечно в епідемічному відношенні.

За результатами лабораторних досліджень, на адресу власників водогінних мереж надіслаються пропозиції по усуненню порушень.

              Щоб по­пе­ре­ди­ти за­ра­жен­ня через воду, не­об­хідно дот­ри­му­ва­ти­ся певних пра­вил:

- для пиття використовувати тільки кип’ячену або бутильовану воду;

- не пити воду з випадкових джерел;

- при заміських прогулянках мати з собою достатній індивідуальний запас питної води;

- воду для приготування їжі і господарських потреб брати тільки з перевірених джерел;

- не пити воду з водопроводу, призначеного для технічних цілей;

- кип’ятити воду, взяту з відкритої водойми для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду (хвороботворні мікроорганізми здатні протягом місяця і навіть більш жити і розмножуватися у воді);

-купатися тільки в спеціально відведених місцях.

 

Покровське районне управління

ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь